Ereleden

Op deze pagina staat een overzicht van onze ereleden. Iedereen kan een aanvraag doen voor een erelidmaatschap of lid van verdienste.

Criteria erelid
1. Een buitengewone en belangeloze bijdrage als vrijwilliger, die heeft geleid tot vernieuwing of wijziging van beleid.
2. Olympisch- of wereldkampioen in een KNGU-discipline.

Criteria lid van verdienste 
1. Een buitengewone bijdrage als vrijwilliger aan de organisatie van wedstrijden of activiteiten of de ontwikkeling van een product, dienst of activiteit.

Aanvullende voorwaarden voor erelid en lid van verdienste
- Langdurig lid van de KNGU (indicatief 5-10 jaar)
- Onbesproken gedrag

Wij zijn dankbaar voor de inzet van onderstaande boegbeelden van onze gymsport:

  • Ab Bennink, Zutphen, bondsbestuurder KNCGV
  • Piet van Dijk, Klundert, lid Bonds Technische Commissie KNCGV
  • Rita Drewes-Manenschijn, Groningen
  • Wil de Gids, Schipluiden, Bonds Technische Commissie KNCGV
  • Henk Goulooze, Willemstad NB, Bondsbestuurder KNCGV
  • Dieni Grooten-Hendriks, Heerlen, Bondsbestuurder KNGB & KNGU
  • Rinus de Haas, Sneek, Bonds Technische Commissie KNCGV
  • Ed Heeremans, Eindhoven, bestuurder KNGB & KNGU en cursusleider
  • Peter Heij, Zwolle, Bonds Technische Commissie KNCGV
  • Bep Holtslag, Velp (Gelderland), bondsbestuurder KNCGV
  • Arie de Jong, Lelystad, bondsbestuurder KNCGV
  • Jan de Knegt, Leiden, bondsbestuurder KNCGV & KNGU
  • Nico Koers, Naaldwijk, bestuurder KNCGV
  • Frans Koffrie, Hasselt, bondsbestuurder KNGB & KNGU
  • Frans van Leijden, ’s-Hertogenbosch, bestuurder KNGB & KNGU
  • Andrea Lenders, ’s-Hertogenbosch, veelvoudig Nederlands kampioen trampolinespringen, deelneemster Olympische Spelen 2004 & 2012
  • Lenie Lens-Gerrietsen, De Meern, veelvoudig Nederlands kampioen turnen, internationaal jurylid, docent opleidingen, deelneemster Olympische Spelen 1948 & 1952
  • Marty Lenting-Geerts, Zwolle, bondsbestuurder KNCGV
  • Jan v.d. Meer, Bleiswijk, bondsbestuurder KNCGV
  • Michel Molier, Rotterdam, bondsbestuurder KNGB & KNGU
  • Siebert Muthert, Assen
  • Hans van Polanen, Zoeterwoude, bondsbestuurder KNCGV & KNGU
  • Frans Posthuma, Amstelveen, bondsbestuurder KNGB & KNGU
  • Henk Scholten, Groningen
  • Geert Jan Sikkens, Lelystad, bondsbestuurder KNGV, KNGB & KNGU
  • Dick Sol, Nieuw Vennep, bondsbestuurder KNGB & KNGU
  • John Tielrooij sr., Landsmeer, bondsbestuurder KNGV
  • Nico Torenstra, Amsterdam, bondsbestuurder KNCGV
  • Marijke van der Tuin, Kranenburg (Duitsland), internationaal jurylid, docent opleidingen
  • Wil Uylenbroek, Rhenen, bondsbestuurder KNGB & KNGU
  • Adri Verhage, Hoogeveen, Bonds Technische Commissie, KNCGV
  • Marius Verschuur, Ede, Bonds Technische Commissie, KNCGV
  • Sanne Wevers, Heerenveen, gouden medaille Olympische Spelen 2016
  • Roel Willemsen, Oud Beijerland, bestuurder KNCGV & KNGU
  • Epke Zonderland, Heerenveen, gouden medaille Olympische Spelen 2012
  • Huite Zonderland, Lemmer, bondsbestuurder KNGU