(J)EK-selectie turnen bekend

Technisch directeur Jeroen van Leeuwen heeft de selectie bekendgemaakt die Nederland gaat vertegenwoordigen tijdens de (Jeugd) Europese Kampioenschappen turnen. Het Duitse München is van 11 t/m 21 augustus het strijdtoneel voor dit EK.

De volgende turn(st)ers zijn aangewezen:
Dames senioren
Naomi Visser | Sanna Veerman | Shade van Oorschot | Tisha Volleman en Vera van Pol. Als reserve turnsters zijn Floor Slooff, Mara Slippens, Casey-Jane Meuleman en Mischa Marchena aangewezen.
Eythora Thorsdottir laat dit EK aan zich voorbijgaan. Na het plezier weer terug te hebben gevonden in de zaal, richt zij zich op het WK later dit jaar in Liverpool.

Dames junioren
Romeny Libeton | Pien van Daal


Heren senioren
Jermain Grünberg | Jordi Hagenaar | Loran de Munck | Martijn de Veer | Rick Jacobs | Yazz Ramsahai.

Heren junioren
Aaron Enser | Amine Abaidi | Daniel Hasson | Elijah Faverus | Reduan Bottse. Als reserve turners zijn Gijs Franken en Cas Keser aangewezen.

Wedstrijdinformatie & programma 
Tijdens dit kampioenschap wordt bij de senioren heren en dames ingezet op het teamresultaat. Bij de dames turnen Naomi, Tisha en Vera een meerkamp, zij zullen dus op sprong, brug, balk en vloer in actie komen. Sanna komt in actie op sprong en brug en Shade op balk en vloer. De teamopstelling van de heren (junioren en senioren) wordt later bekend gemaakt.

De eerste wedstrijddag voor de dames senioren is op donderdag 11 augustus en voor de mannen senioren is dit donderdag 18 augustus (kwalificatiewedstrijd). Deze wordt gevolgd door de teamfinale op zaterdag 13 augustus voor de dames en zaterdag 20 augustus voor de heren. De toestelfinales voor de dames zijn op zondag 14 augustus en voor de mannen op zondag 21 augustus. Het volledige schema (ook van de junioren) vind je hier.

“Dit EK staat voor de dames en heren in het teken van de kwalificatie voor de Wereld Kampioenschappen turnen die eind oktober van start gaan in Liverpool. Voorheen konden sporters daarvoor vrij worden ingeschreven maar vanaf dit jaar moet je als team op het EK in de top-13 eindigen om je te kwalificeren. Voor de junioren gelden de toernooien als belangrijk moment in hun opleiding tot seniorturner. Ik kijk er met vertrouwen naar uit om de sporters internationaal in actie te zien’’. Jeroen van Leeuwen

Het is nog niet bekend wat in Nederland uitgezonden gaat worden van dit EK. Meer informatie over het event en tickets vind je op de website van European Gymnastics

Meer informatie over toestelindeling, tijden etc. wordt zo snel mogelijk aangevuld in de eventkalender:

(J)EK dames

(J)EK heren

Gerelateerd

Deelnemers EYOF bekend

Vier talentvolle turn(st)ers vertegenwoordigen Nederland van 26 tot en met 30 juli op het Europees Jeugd Olympisch Festival (EYOF) in het Slowaakse Banska Bystrica.

Lees meer

Alle artikelen