Nederlandse nieuwe voorzitter Europese technisch comité trampoline­springen

Voormalig topsporter Babette van Wetering is tijdens het congres van de European Gymnastics in Albufeira gekozen tot voorzitter van het technisch comité voor het trampolinespringen.

Een belangrijke functie waarmee Babette van Wetering met veel facetten van de gymnastieksport te maken krijgt.

Ik ben al sinds 2014 lid van de Technische Commissie trampolinespringen van European Gymnastics. Ik ben nu als voorzitter gekozen tot en met 2025. Als voorzitter ben ik verantwoordelijk voor het in goede banen leiden van de Europese kampioenschappen en organiseren van het jaarlijkse trainingskamp voor Europese landen. Daarnaast het bevorderen en ontwikkelen van de drie disciplines van trampolinespringen (trampoline, dubbel mini trampolinespringen en tumbling) in Europa voor landen die dit nog niet hebben of waar het in de kinderschoenen staat. Babette van Wetering

Babette van Wetering

Babette van Wetering

 

Als lid van het executive committee gaat Babette zich ook bezighouden met andere facetten van de gymsport.

Dat gaat om het mede bepalen van beleid en regels van alle andere takken van de gymnastieksport betreffende topsport, breedtesport, ontwikkeling en veilig sportklimaat.