Schmidt twaalfde in meerkampfinale EK

TeamNL-turner Casimir Schmidt heeft de twaalfde plaats behaald in de meerkampfinale van de EK turnen in Polen. De Hoofddorper kwam na een stabiele meerkamp tot een totaal van 82.098 punten en verbeterde zich daarmee ruim ten opzichte van de kwalificaties (80.431). 

Schmidt behaalde zijn hoogste scores op de onderdelen vloer (14.133), sprong (14.433) en ringen (13.633). "Ik heb een lekkere wedstrijd geturnd. Het is altijd mooi om zo'n finale mee te maken en als het dan ook nog zo goed loopt gaat het eigenlijk allemaal vanzelf. Ik heb mezelf verbeterd ten opzichte van de kwalificaties en kan zeer tevreden zijn," zei Schmidt achteraf. 

Het goud in Polen ging uiteindelijk naar Nikita Nagornyy uit Rusland. Hij scoorde 88.665 punten en hield daarmee zijn landgenoot en de regerend wereldkampioen, Artur Dalaloyan, achter zich. Dalaloyan behaalde 87.832 punten. 

Marios Georgiou uit Cyprus greep met 84.398 punten het brons. Nooit eerder won een turner uit Cyprus een EK-medaille in de meerkamp. 

Gerelateerd

Alle artikelen