Selectie EK turnen bekend

Bondscoach Bram van Bokhoven heeft de selectie bekendgemaakt die Nederland gaat vertegenwoordigen tijdens de Europese kampioenschappen turnen. Het Zwitserse Bazel is van 21 t/m 25 april het strijdtoneel voor dit EK.  

De volgende turn(st)ers zijn aangewezen. 
Dames 
Naomi Visser | Tisha Volleman | Lieke Wevers en Sanne Wevers 
Eythora Thorsdottir laat dit EK aan zich voorbijgaan. Met de Olympische Spelen in het achterhoofd neemt zij geen risico’s. 

Heren 
Bart Deurloo | Jordi Hagenaar | Loran de Munck | Frank Rijken | Casimir Schmidt en Epke Zonderland 

De delegatie bestaat daarnaast uit 
Coaches Bram van Bokhoven, Aimee Boorman, Jeroen Jacobs, Daniel KnibbelerDirk Van Meldert, José van der Veen, Vincent Wevers en Nico Zijp | Arts Petra Keijsers | Fysiotherapeuten Mark Stolk en Tjeerd Tjeerdsma | Juryleden Carlijn Brands, René de Koster, Aukje de Jong en Robert van Oort | Teamleider Jitske Vasbinder | Delegatieleider Mark Meijer. 

Wedstrijdinformatie & programma 
Tijdens dit kampioenschap komen de turnsters in de tweede en vierde subdivisie in actie. De Nederlandse mannen, maximaal zes, turnen in de eerste en tweede subdivisie. Er mogen maximaal vier turners uitkomen op een toestel. Voor zowel de dames als de mannen is de EK een individueel toernooi; er volgt geen teamuitslag.  

De eerste wedstrijddag voor de dames is op woensdag 21 april en voor de mannen is dit donderdag 22 april (kwalificatiewedstrijd). Deze wordt gevolgd door de meerkampfinale (dames en heren) op vrijdag 23 april. De toestelfinales zijn op zaterdag 24 april (dames; sprong en brug en heren; vloer, voltige en ringen) en zondag 25 april (heren; sprong, brug en rek dames; balk en vloer).  

Bram van Bokhoven: “Dit EK staat voor de heren in het teken van de kwalificatie voor en voorbereiding op de Olympische Spelen komende zomer. Voor Bart en Epke is dit een goede test en voorbereiding, hoewel het ticket van Epke nog bevestigd moet worden. Er is ook nog een kans om een derde ticket voor de Spelen te bemachtigen, hiervoor is de uitslag van de kwalificatiewedstrijd bepalend. Ook bij de dames is dit evenement een goede test op weg naar Tokio. Dit is sinds lange tijd de eerste wedstrijd waarbij de sporters zich internationaal kunnen meten. 

Alle wedstrijden worden gehouden zonder publiek. Er zijn tickets beschikbaar om de wedstrijden live te volgen. Meer informatie is te vinden op de website van European Gymnastics.