Selectie European Youth Olympic Festival 2023 bekend

Van 23 tot en met 29 juli 2023 vindt het European Youth Olympic Festival (EYOF) plaats in Maribor, Slovenië. Dit festival, speciaal voor jongeren tussen de 14 en 18 jaar, brengt de beste Europese sporters bij elkaar. De definitieve turnselectie, die Nederland zal vertegenwoordigen deze zomer, is bekend.

TeamNL turnen dames:

  • Maud Aldenzee
  • Tara Hanaseth
  • Alij de Wijze

Reserves: Chemene Lamaitre en Yuna Uljee
Coaches: José van der Veen en Kate Sarisska

TeamNL turnen heren:

  • Leon Atherton
  • Aaron Enser
  • Cas Keser

Reserves: Gijs Franken en Reduan Bottse
Coaches: Jos Eigenbrood en Rik Breunesse

Het EYOF is een geweldige kans voor de sporters om hun talent en vaardigheden te tonen aan de wereld in voorbereiding op een mogelijke Olympische cyclus in de toekomst.

“Het waren spannende kwalificatiewedstrijden van een goed niveau. Het is mooi dat het EYOF zorgt voor een enorme leerervaring voor de sporters, dit evenement draagt enorm bij aan de ontwikkeling van de sport.” Jeroen van Leeuwen (technisch directeur)

Programma

Op zaterdag 22 juli vertrekt de Nederlandse delegatie naar Slovenië, waar een dag later de openingsceremonie plaatsvindt. Op dinsdag 25 juli komen de sporters voor het eerst in actie.

Het volledige programma is binnenkort te vinden in de eventkalender.

 EYOF