Spelregels AVG en fotografie nog eens op een rijtje

De Algemene Verordening gegevensbescherming (AVG) is afgelopen jaar ingegaan. Deze privacywetgeving is nodig om mensen te beschermen, zodat hun persoonsgegevens niet op straat komen te liggen. En ook om hen het recht te geven ‘nee’ te zeggen als ze bijvoorbeeld op beeld worden vastgelegd. We zijn volop bezig om de KNGU, op alle fronten, ‘AVG-proof’ te maken. Dat is best ingewikkeld. Zeker in het geval van foto’s en video’s. Want met de komst van mobiele telefoons zijn foto’s en filmpjes gemakkelijk te maken en snel te delen via social media. Daarnaast is er nog wel eens verwarring over fotografie en dergelijke tijdens wedstrijden en evenementen. Want wanneer mag het wel? En wanneer mag het nou eigenlijk niet?

Daarom hebben we de spelregels rondom AVG nog eens even op een rijtje gezet. Heb je nog vragen? Stuur een mail naar privacy@kngu.nl.