Teams EK turnen bekend

Bondscoaches Jeroen Jacobs (dames) en Dirk van Meldert (heren) hebben de definitieve selecties bekendgemaakt die Nederland gaan vertegenwoordigen tijdens de Europese Kampioenschappen turnen 2023. De stad Antalya is van 11 t/m 16 april het strijdtoneel voor dit EK. 

Het damesteam bestaat uit de volgende vijf turnsters:

 • Naomi Visser
 • Tisha Volleman
 • Sanna Veerman
 • Eythora Thorsdottir
 • Sanne Wevers

Reserves zijn Vera van Pol en Mara Slippens.

De begeleiding van het team zal gedaan worden door de volgende coaches: Jeroen Jacobs, José van der Veen, Kevin den Uijl, Nico Zijp en Vincent Wevers.

Het herenteam bestaat uit de volgende zes turners:

 • Casimir Schmidt
 • Loran de Munck
 • Yazz Ramsahai
 • Jermain Grünberg
 • Luuk Huernink
 • Nico van den Boogaard

De begeleiding wordt gedaan door Dirk van Meldert, Marcel Kleuskens en Bart Deurloo.

Programma
Op 7 en 8 april vertrekken de teams naar Turkije. De heren turnen hun kwalificatiewedstrijd op dinsdag 11 april. De dames komen op 12 april voor het eerst in actie. De top-13 landen plaatsen zich voor het WK in Antwerpen, waar de kwalificatie voor de Olympische Spelen plaatsvindt. Dus naast finaleplekken kan tijdens de kwalificaties ook een startbewijs voor het WK bemachtigd worden. 

Het volledige programma van de Nederlandse sporters volgt z.s.m. op deze pagina.

Houd voor de highlights van dit event de socials van Dutch Gymnastics in de gaten.
Instagram
Facebook