DG

Turnsters Sara van Disseldorp, Vera Jonker, Naomi Visser, Lieke Wevers en Laura de Witt hebben bij de Flanders International Team Challenge in Gent het goud veroverd. De Nederlandse ploeg kwam na een sterke wedstrijd tot 159.429 punten. Daarmee bleven ze Australië (159.296) nipt voor. België eindigde met 156.962 punten op de derde plek.

In het individuele meerkampklassement was Naomi Visser met 54.533 punten de beste. Visser viel vooral op aan het onderdeel brug (14.100). In Gent hield ze de Belgische Nina Derwael (53.898 punten) achter zich. De Australische Georgia Godwin greep met 52.265 punten het brons.

Lieke Wevers, die in Gent haar comeback maakte na lange afwezigheid, turnde een gedegen meerkamp en behaalde uiteindelijk de vijfde plaats. Ondanks een val van balk kwam ze tot 52.198 punten.

Sara van Disseldorp (50.965 punten), Vera Jonker (50.165 punten) en Laura de Witt (50.032 punten) turnden in België hun eerste internationale toernooi bij de senioren. In het meerkampklassement eindigden ze op respectievelijk plek 13, 24 en 27.

Elze Geurts kwam in Gent individueel in actie en kwam tot een meerkamptotaal van 50.132 punten (25e). Geurts is momenteel in voorbereiding op haar derde deelname aan de Universiade en gebruikte deze wedstrijd als voorbereiding op weg naar dat toernooi.

Kirsten Polderman moest vanwege een blessure aan haar rechterknie (opgelopen tijdens de training op vrijdag) verstek laten gaan tijdens de wedstrijd. 

Junioren op plek vijf
De Nederlandse junioren (Shade van Oorschot, Zenna van der Lubbe, Merel Pouw, Lisa van Rozen en Yara Rahil) behaalden eerder op de dag een vijfde plek in het landenklassement met een totaal van 147.329 punten. Het goud bij de junioren ging uiteindelijk naar de Roemeense ploeg die 155.696 punten bij elkaar turnden. Zij werden gevolgd door Italië (155.063) en België (154.630).

In de meerkamp was er goud voor de Roemeese junior Ioana Stanciulescu (52.432. Zenna van der Lubbe eindigde als beste Nederlandse meerkampster (49.966) uiteindelijk op plek dertien. 

Programma zondag
Morgenochtend om 10:00 uur komen de Nederlandse jeugdturnsters in actie bij de FIT-challenge.

De junioren en senioren turnen ’s middags om 15:00 uur gezamenlijk de teamfinale. Hierbij komen Merel Pouw, Yara Rahil, Zenna van der Lubbe, Shade van Oorschot, Lisa van Rozen (allen junioren) en Elze Geurts, Laura de Witt, Vera Jonker en Sara van Disseldorp (senioren) in actie. Per toestel turnen er twee junioren en twee senioren.