Dutch Gymnastics

The Force-turnsters Vera, Kirsten, Naomi, Tisha en Sanne bezetten na de eerste kwalificatiedag bij de WK turnen in Doha de vierde plaats in de landenwedstrijd.

De Nederlandse ploeg kwam tot 159.029 punten en moest daarmee Amerika (174.429), Japan (162.180) en Duitsland (161.071) voor zich dulden.

In Doha werd er geturnd volgens het 5-4-3 systeem: vijf turnsters in het team, vier turnsters turnen per toestel en de beste drie scores tellen. “We hebben ons doel gehaald vandaag: we hebben geen enkele fout meegenomen in het uiteindelijke resultaat,” zei bondscoach Gerben Wiersma achteraf. "Wat het eindresultaat wordt is natuurlijk nog afwachten, maar we zijn in ieder geval super trots." 

Sanne staat met haar score van 14.033 punten voorlopig derde op balk. Alleen Simone Biles (14.800) en Kara Eaker (14.466) uit Amerika waren beter op de eerste kwalificatiedag. 

Tisha staat met 13.433 punten voorlopig vierde op de geschoonde lijst (twee per land) van het onderdeel vloer. De Amerikaanse Simone Biles gaat met 15.333 punten ook op dat toestel aan de leiding. 

Naomi heeft met een meerkamptotaal van 52.832 punten nog altijd uitzicht op de meerkampfinale. Visser staat zesde op de geschoonde lijst (maximaal twee per land). In de meerkamp was de Amerikaanse Simone Biles zaterdag verreweg de sterkste turnster. Zij kwam tot 60.965 punten en bleef daarmee haar landgenote Morgan Hurd ruim voor (56.465). 

Er volgen zondag nog vijf subdivisies. Zondagavond weten de Nederlandse turnsters de eindklasseringen.