DG

Turnsters Eythora Thorsdottir, Naomi Visser, Tisha Volleman, Sanne Wevers, Lieke Wevers en Vera van Pol hebben bij de WK turnen in Stuttgart een teamticket voor de Olympische Spelen van 2020 in Tokyo veroverd. De Nederlandse ploeg eindigde met 162.633 punten op de zesde plaats en verzekerde zich daarmee ook van de WK-landenfinale.

De Nederlandse turnsters openden hun wedstrijd in Stuttgart wisselvallig op het onderdeel balk (38.999 punten), maar herpakten zich sterk op vloer (39.932), sprong (42.733) en brug (40.999).

Regerend wereldkampioen Amerika plaatste zich als eerste voor de eindstrijd in Stuttgart. De Amerikanen behaalden een totaal van 174.205 punten.

Zij werden gevolgd door de Chinese ploeg (169.161 punten) en Rusland (168.080).

De beste acht teams van de kwalificaties komen dinsdag in actie tijdens de WK-landenfinale. De top twaalf teams plaatsen zich voor de Olympische Spelen van Tokyo 2020.  

Volgens Sanne Wevers was vooral de teamspirit een belangrijke sleutel naar succes. "We steunen elkaar door dik en dun. We gaan echt voor elkaar door het vuur. Vandaag was heel intens en emotioneel. Dit was onze doelstelling en we hadden iedereen hard nodig," zei ze achteraf.

Individuele finales

Naomi Visser verzekerde zich in Stuttgart van de individuele meerkampfinale. De regerend Nederlands kampioene kwam tot een totaal van 53.231 en plaatste zich daarmee als 21e (op de geschoonde lijst; maximaal twee turnsters per land) voor de eindstrijd. Voor Visser is het haar tweede WK-meerkampfinale. Vorig jaar turnde ze de finale bij de WK in Doha.

Simone Biles uit Amerika plaatste zich als eerste voor de meerkampfinale (59.432 punten). Zij werd gevolgd door haar landgenote Sunisa Lee (57.166) en de Franse Melanie de Jesus dos Santos (56.782). 

Tisha Volleman is met 13.533 punten tweede reserve voor de toestelfinale op het onderdeel vloer. Volleman eindigde zaterdag op plek tien van de geschoonde lijst (maximaal twee turnsters per land). Ook op vloer was Biles verreweg de sterkste met 14.833 punten.

Page not found