In memoriam: Lenie Lens-Gerrietsen

Met groot verdriet nemen we afscheid van Lenie Lens, een waar icoon in de gymsportwereld. Zij overleed zaterdag 22 juni 2024 op 94-jarige leeftijd.

Lenie was niet alleen een turnster, maar ook een gepassioneerde trainer en choreograaf. Haar indrukwekkende carrière omvatte deelname aan de Olympische Spelen van 1948 en 1952, deelname aan de allereerste Gymnaestrada in 1953 en diverse kampioenschappen waarin ze Nederland vertegenwoordigde.

Lenie groeide op in een sportief gezin en ontwikkelde al vroeg een liefde voor de gymsport. Haar talent en doorzettingsvermogen brachten haar naar grote hoogten, zowel nationaal als internationaal. Ze inspireerde talloze atleten en collega's met haar toewijding en liefde voor de sport.

Na haar actieve sportcarrière bleef Lenie betrokken bij de gymsport als trainer en choreograaf. Haar werk bij de KNGB (gefuseerd tot KNGU) en de Gymnaestrada's was van onschatbare waarde. Lenie zette zich vol enthousiasme in voor het internationale gymnastiekfestival Wereld Gymnaestrada. Lenie’s nalatenschap leeft voort in de vele gymnasten die zij heeft begeleid en geïnspireerd.

Curriculum Vitae Lenie Lens-Gerrietsen OLY

  • Geboren op 28 maart 1930 in Utrecht
  • Gehuwd met Wim Lens op 5 februari 1953. Lenie en Wim hebben samen twee zonen
  • Sinds april 1994 Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.
  • Op haar zesde werd ze lid van Kracht en Vlugheid (sinds 1994 Utrechtse gymnastiek- en turnvereniging DOO/K&V en Attila)
  • In 1948 en 1952 deelname aan de Olympische Spelen van Londen en Helsinki.
  • Vijfmaal kampioen van Nederland en eenmaal bij de jeugd
  • Erelid van de KNGU
  • Certificate of recognition. Een erkenning voor haar olympische prestatie, haar rol in de samenleving als olympiër en het bevorderen van de olympische waarden
  • Bekendste uitspraak: "Waardeloos & Grandioos."

Turnster | Trainster | Begeleidster | (Inter)nationaal jurylid | Docente | Technische Commissie van de KNGU | Choreografe | Conditietrainster

Lenie’s passie, energie en enthousiasme voor de gymsport zullen we nooit vergeten. Haar leven en werk zijn een blijvende inspiratiebron voor ons allemaal. Rust zacht, Lenie.

"Blijf bewegen, probeer zoveel mogelijk te doen!" Lenie Lens-Gerrietsen