Bram Louwije docent bij Fontys Hogescholen

In februari van dit jaar hing Bram Louwije tijdelijk zijn turnoutfit aan de wilgen. Bijna zijn hele leven, 21 jaar, stond in het teken van de turnsport. Bram gaf zichzelf een half jaar om te onderzoeken wat hij écht wil gaan doen. Inmiddels is de knoop doorgehakt en de keuze gemaakt voor een maatschappelijke carrière.

Twee weken geleden stond de Nederlander met Belgische roots nog op de deelnemerslijst voor de WK kwalificatiewedstrijden van oktober in Japan, maar Bram kwam niet in actie vanwege motivatie problemen: ‘Ik vond het fijn om in de hal te zijn met alle turners, maar ik had mijn keuze eigenlijk daarvoor al gemaakt.’ Na de WK kwalificatiewedstrijden ging hij in gesprek met bondscoach Bram van Bokhoven en vorige week lichtte hij technisch directeur Mark Meijer in. De toekomst voor de turner is helder: ‘Ik ga voor mijn maatschappelijk carrière en ga lesgeven op de circusopleiding aan de Fontys Hogescholen in Tilburg. Ik heb er ook echt veel zin in.'

De turner kan terugkijken op een geslaagde carrière zegt Mark Meijer: ‘Bram heeft een mooie bijdrage geleverd aan de Belgische en Nederlandse turnsport. Hij kan trots zijn op zijn carrière, dit gaat hij nooit vergeten. Bram slaat een nieuwe weg in en we gunnen hem alle goeds.’

Wil je Bram blijven volgen, ga dan naar zijn Instagram-account. Lees hier het bericht van februari over Bram.