Bram Louwije onderzoekt toekomst in de gymsport

Ruim 21 jaar stond het leven van Bram Louwije in het teken van de turnsport. Nu is het wellicht tijd voor een andere carrière, wat dat precies gaat worden, dat wil Bram het komende half jaar uitvinden.

De afgelopen periode spraken Bram en technisch directeur Mark Meijer verschillende keren uitvoerig met elkaar. ‘Deze gesprekken waren intens,’ vertelt de 26-jarige TeamNL turner. ‘In goed overleg is besloten om voor nu uit te stromen in het nationale programma. Even de tijd nemen om te onderzoeken wat ik echt wil gaan doen, wat mijn drijfveren zijn.’

Turnwieg
Turnen is Bram met de paplepel ingegoten. Als jong broekie vond de Nederlander, met Belgische roots zijn weg naar Vlamertinge, de turnclub van zijn moeder. ‘Mijn babyparkje (wiegje, red.) stond in de turnhal. Hier ben ik begonnen met kleuterturnen.’ Zijn talent werd al snel onderkend en op 10-jarige leeftijd stroomde hij in bij Topsportschool Gent. ‘Hier heb ik tot mijn vijftiende geturnd, toen ben ik terug gegaan naar Vlamertinge.’ De rest is geschiedenis, Bram kwalificeerde zich voor het European Youth Olympic Festival en de jeugd Europese kampioenschappen.

Flik-Flak
Op zijn 18e verjaardag in 2012 is hij gestart bij Flik-Flak in Den Bosch met Bram van Bokhoven als zijn coach. Vijf jaar later werd hij zelfs Nederlander. ‘Ja, mijn keuze om Nederlander te worden had verschillende redenen. Het niveau van turnen is hier hoger, dan in België, en zo had ik meer kans om deel te nemen aan de Spelen en ondertussen wilde ik ook niet meer weg uit Den Bosch. Ik vind het hier echt fijn!’

Bram: wat ik straks ook beslis, die herinneringen neemt niemand me af

Herinneringen
Sinds 2017 mag Bram zich TeamNL atleet noemen. Hij bouwde niet alleen herinneringen met het Nederlandse team, ook in België beleefde hij mooie momenten. ‘Wat ik straks ook beslis, die herinneringen neemt niemand me af. Wat me het meest is bijgebleven is het WK van 2018 waar we in de teamfinale met het Nederlandse team een historische 8e plek haalde en het EK junioren waar ik zilver haalde op voltige.’

In oktober 2019 reisden Michel Bletterman, Bart Deurloo, Casimir Schmidt, Frank Rijken, Epke Zonderland en Bart af naar het WK in Stuttgard om een olympisch teamticket te veroveren. Het liep allemaal anders. De mannen slaagden er niet in om een ticket te bemachtigen en Bram raakte tijdens een podiumtraining dusdanig geblesseerd dat hij plek moest nemen op de tribune: ‘Ja, dat was zo ontzettend balen want ik was in vorm. Ik deed het laatste stukje van mijn brug oefening en kwam ten val op het toestel. En dan zit je dus op de tribune.’

Toekomst
Hoe de toekomst eruit ziet wil Bram de komende zes maanden onderzoeken. Hierin wordt hij begeleidt door TeamNL Athlete Services van NOC*NSF. Bram: ‘Wil ik weer als actief sporter aan de slag, of ambieer ik het coachvak of misschien iets heel anders, ik weet het nog niet?’ Maar coachen doet Bram al in Den Bosch. Iedere week geeft hij training aan jongens tussen de 10 en 12. ‘Ja, dit doe ik met heel veel plezier. Ik heb zoveel meegemaakt in die 21 jaar, dat breng ik graag over op deze mannen. We hebben veel lol met elkaar.’

Wil je Bram ook de komende periode blijven volgen, dan kan via zijn eigen website, Facebook- of Instagram account.