EK turnen dames en heren verplaatst naar december 2020

De Europese kampioenschappen turnen voor dames en heren zijn verplaatst naar december 2020. Dat heeft de Europese gymnastiekunie vandaag bekendgemaakt. Beide titeltoernooien zullen plaatsvinden in Baku (Azerbeijan).

Het toernooi van de heren zal van 9 tot 13 december plaatsvinden, de dames komen van 17 tot 20 december in actie.
De twee titeltoernooien zouden oorspronkelijk plaatsvinden in Parijs (dames; 30 april tot 3 mei 2020) en Baku (heren; 27 tot 31 mei 2020), maar werden verplaatst vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Het competitie format blijft hetzelfde, wat inhoudt dat er in Baku een EK voor junioren en senioren zal plaatsvinden. Er is zowel bij de junioren als de senioren een teamcompetitie en een individuele competitie.
De Europese titelstrijd in 2020 maakt onderdeel uit van de Olympische kwalificatieprocedure van de internationale gymnastiekfederatie FIG.

Eerder werden de Europese kampioenschappen trampolinespringen al verplaatst van het Zweedse Goteborg (7-10 mei 2020) naar het Russische Sochi (29 april tot 2 mei 2021).