KNGU moet Vincent Wevers voordragen voor Spelen

Begin april heeft de KNGU de definitieve staf voor TeamNL turnen dames bekendgemaakt. Het besluit is genomen om de onrust van de crisis zoveel mogelijk buiten het huidige team te houden. Op 7 juni vond er een kort geding plaats in Zutphen van Vincent Wevers tegen de KNGU. Vincent Wevers wilde via het kort geding zijn positie binnen de coachstaf opeisen om zo naar Tokio te kunnen. Vandaag was de uitspraak hiervan. Vanuit de KNGU waren directeur Marieke van der Plas en technisch directeur Mark Meijer zowel bij de mondelinge behandeling als de uitspraak aanwezig.

De rechter heeft geoordeeld dat de KNGU Vincent Wevers toch moeten voordragen bij NOC*NSF voor de Olympische Spelen.

Marieke van der Plas: ‘We staan nog steeds achter ons besluit van 9 april. In onze keuze om dit zo te doen hebben we moeten kijken naar méér dan de individuele arbeidsrelatie met één trainer. De rechter oordeelt nu dat we Vincent Wevers toch moeten voordragen bij NOC*NSF voor de Olympische Spelen in Tokio. Deze uitspraak is teleurstellend. Voor nu gaan we het vonnis goed bestuderen. We kunnen niet anders zeggen dan dat het heel vervelend is dat dit zo heeft moeten lopen’.