Oranjeselectie turnen dames 2024 bekend

Bondscoach turnen dames Jeroen Jacobs heeft vandaag de Oranjeselecties Oranje en Jong Oranje 2024 bepaald. De samenstelling van de selecties volgt na afsluiting van de periode waarin turnsters hebben kunnen deelnemen aan verschillende tests en/of kwalificatiewedstrijden. Bij de aanwijzing in de Oranjeselecties is gekeken of voldaan is aan de criteria, zoals omschreven in het selectiereglement.

Het kernteam van de Oranjeselectie bestaat dit jaar uit zeven turnsters, die zich voorbereiden op deelname aan de Olympische Spelen van 2024. Daarnaast zijn in het instroomteam twee turnsters opgenomen. De bondscoach heeft de volgende zeven turnsters in de Oranjeselectie benoemd. Het kernteam bestaat uit:

 • Elze Geurts
 • Vera van Pol
 • Eythora Thorsdottir
 • Sanna Veerman
 • Naomi Visser
 • Tisha Volleman
 • Sanne Wevers

Casey-Jane Meuleman en Floor Slooff komen in het instroomteam, waarbij zij grotendeels dezelfde activiteiten doen als het kernteam.

In de Jong Oranje-selectie zijn twaalf turnsters opgenomen, die zich dit jaar zullen richten op kwalificatie en deelname aan de Europese Kampioenschappen voor Junioren in Rimini (ITA). De turnsters die zijn opgenomen in Jong Oranje zijn:

 • Riva Bon
 • Jaylee Chukwu
 • Elizya Kavak
 • Tamina Korzeniewski
 • Lisa Maas
 • Noor van Nuenen
 • Zoë Philipsen
 • Joyce Raaijmakers
 • Yuna Uljee
 • Tess de Vries
 • Alij de Wijze
 • Juniper Wurdinger

Stijgende lijn
“De samenstelling van de Oranjeselectie is naar verwachting. Mooi dat turnsters uit meerdere en 'nieuwe' clubs gaan deelnemen aan de Jong Oranje-trainingen in 2024. Ik ben blij, dat na anderhalf jaar te werken met de nieuwe technische leerlijntest, vooral in breedte te kunnen zien dat dit doorwerkt. Het blijft altijd hard werken voor de train(st)er en turnsters, maar de verbetering van het niveau van de nieuwe lijn is merkbaar.” bondscoach Jeroen Jacobs