Oranjeselectie turnen heren bepaald

Bondscoach Bram van Bokhoven heeft vandaag de Oranjeselectie bepaald die samen de voorbereiding ingaan voor de komende olympische cyclus. De selectie volgt op de ‘Nationale Test’, die door de beperkingen in verband met de coronamaatregelen verspreid heeft plaatsgevonden in de maand februari.  

De Oranjeselectie bestaat dit jaar uit twee teams, te weten het Kernteam 2024 (KTP) en het Instroomteam Parijs (ITP). Het kernteam bestaat uit negen turners die zich samen voorbereiden op de teamkwalificatie voor de Olympische Spelen in 2024. Daarnaast zijn in het Instroomteam Parijs nog eens zeven turners aangewezen.   

De volgende zestien turners maken deel uit van deze twee teams: 
Nico van den Boogaard (ITP) | Bart Deurloo (KTP) | Jermain Grunberg (KTP) | Tim Goedkoop (ITP) | Jordi Hagenaar (KTP) | Luuk Huernink (ITP) | Rick Jacobs (KTP) | Loran de Munck (ITP) | Tim Peijnenborgh (ITP) | Frank Rijken (KTP) | Yazz Ramsahai (ITP) | Casimir Schmidt (KTP) | Bram Verhofstad (KTT) | Martijn de Veer (KTP) | Lars Vos (ITP) en Epke Zonderland (KTP). 
 
Bij deze keuze van het kernteam van negen turners is gekeken naar de eigen prestaties en potentie bij de toestellen en oefeningen en ook nadrukkelijk naar de inpasbaarheid binnen het team in aanloop naar Parijs 2024 

Bondscoach Van Bokhoven: "Hoewel de Olympische Spelen in Tokio komende zomer nog moeten plaatsvinden, is bij de samenstelling van de Oranjeselectie vooral gekeken naar de potentie in aanloop naar de Spelen van 2024 in Parijs. Deze vinden al over drie jaar plaats. Met de huidige groep turners en een aantal talenten in de groep daaronder, heb ik het volste vertrouwen dat we een team op niveau kunnen formeren. 

Voorlopige EK-trajectselectie
De negen
 turners van het kernteam vormen de voorlopige EK-trajectselectie. Na de twee kwalificatiewedstrijden op 13 en 20 maart aanstaande in Den Bosch en Heerenveen zal een definitieve trajectselectie worden aangewezen. De uiteindelijke afvaardiging naar de Europese Kampioenschappen wordt uiterlijk 9 april bekend gemaaktDe Europese Kampioenschappen vinden plaats van 21 tot en met 25 april in Basel. 

De voorbereiding en kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs verloopt onder meer via de continentale en mondiale kampioenschappen turnen in 2022 en 2023. Deze kampioenschappen vinden plaats in Luxemburg (EK 2022), Liverpool (WK 2022), Antalya (EK 2023) en Antwerpen (WK 2023).