Spannend: voorlopige achtste plek voor herenteam

Op zaterdag 30 september heeft het herenteam tijdens de WK turnen in Antwerpen een voorlopige achtste plek afgedwongen. Een top 12 positie is nodig om Olympische teamtickets te bemachtigen. In de ochtend van zondag 1 oktober strijden nog acht herenteams om Olympische tickets en een plek in de WK-teamfinale. Het blijft dus nog even spannend.

De heren startten op ringen, waar Jermain het toernooi namens het Nederlandse team aftrapte. Na zes snelle rotaties eindigde het team met een totaalscore van 246,028 op een voorlopige achtste plaats. Met een fantastisch publiek en een boost aan energie was de eerste kwalificatiedag een feest. Het blijft nog wel even spannend, want de complete resultatenlijst zal op 1 oktober rond 14.20 uur bekend zijn.

"Ik ben zeker tevreden. Ik kijk ernaar uit om mijn familie te zien, ze hebben genoten - hoop ik. Ze zijn naar het Sportpaleis gegaan en hebben gekeken, dus het eerste wat ik zo ga doen is een knuffel geven aan al mijn familieleden en m'n vriendin. En verder ga ik vanavond misschien stiekem wat ongezonds eten. Ik heb nog een zak M&M's op mijn kamer staan die ik dicht heb gelaten tot dit moment, dus die gaat zeker open vanavond." Jordi Hagenaar

"Kapot, moe, blij, euforisch, trots, doorzettingsvermogen... Ik ben over het algemeen positief over vandaag. Ik ga hierna direct naar mijn familie toe en dan even napraten - bijpraten, en morgen genieten. Hopelijk blijven we nog binnen de top 12. Áls ik mijn bed uit kom ga ik morgen zeker kijken naar het laatste deel van deze kwalificaties. Met de jongens gaan we het hier gewoon gezellig hebben, we gaan nog een leuke tijd beleven hier, hard trainen, finales kijken en 'whatever' er nog komt. En het belangrijkste: ik hoop dat we binnen de top 12 blijven." Jermain Grünberg

Het herenteam omhelst elkaar na de wedstrijd

Lees verder

Bekijk alle resultaten