Recap (J)EK trampolinespringen

Door Marguerita La Vos
LTC trampolinespringen

De EK trampolinespringen in Portimão leverde geweldige prestaties op voor Nederland! Met als hoogtepunt het brons van Jordy en Ralph bij het heren synchroon, bereikten daarnaast zowel de dames- als herenteams de teamfinale. In de individuele en synchroononderdelen behaalden Claudia en Annabel, Twan, Wessel en Eline en Kwin een finaleplaats, terwijl Milco, Guitho, Remo, Wessel en Roan doordrongen tot de halve finales. Als kers op de taart stelde het team maar liefst zes tickets veilig voor de European Games van 2027: twee bij het synchroon en vier individueel.

Hieronder volgt een dagverslag van de EK met reacties van de sporters en staf.

Zondag 5 april en maandag 6 april

Met 19 sporters en 10 begeleiders reisde het team vanaf Schiphol naar Faro voor het (Jeugd) EK in Portimão. Na aankomst en het inchecken in het hotel volgde het avondeten, de kamerindeling en een vroege nacht.

De volgende ochtend verkenden enkele sporters de omgeving, waarna ’s middags de eerste training startte. De atleten kozen hun trampoline en maakten kennis met het verschil tussen de DMT in de trainings- en wedstrijdhal. In de avond was er tijd om te ontspannen op het strand of op de kamer.

Dinsdag 7 april

Na de ontspannen start van gisteren stonden vandaag twee trainingen op het programma. DMT en trampoline trainden apart, maar als één team zochten we elkaar op en keken we bij elkaar. We trainden in alle drie de hallen: de warming-uphal, inspringhal en wedstrijdhal. De vloer in de wedstrijdhal viel op door de Barbie-roze kleur, geïnspireerd op de amandelbloesem waar de Algarve om bekendstaat.

Woensdag 8 april

In de ochtend stond er nog een training op het programma voor iedereen. Vanaf de middag startte de competitie met de junior jongens individueel. Het resultaat viel voor de heren tegen: Twan werd 41e, Roan 44e, Kwin 55e en Ibe 63e. Wel was het een leerzame ervaring voor hun op dit grote internationale podium.

Deze wedstrijd was een leerzame ervaring en ik ben nog meer gemotiveerd om beter te worden. Ibe Senden

Bij de senior dames DMT liet Anna twee stabiele series zien en eindigde ze als 17e.

Mijn 17e plek op het EK in een sterk seniorenveld maakt me trots, zeker gezien de hoge concurrentie. Het laat zien dat ik op de goede weg ben en mee kan doen op niveau. Tegelijkertijd weet ik dat er nog ruimte is voor groei en verbetering. Dat motiveert me om nu keihard te werken en mezelf verder te ontwikkelen. De volgende keer ga ik vol voor een plek in de finale. Anna Heinsdijk

Bij de heren sprongen Xabi, Remo en Guitho uitstekende series. Guitho plaatste zich voor de halve finale, terwijl Remo en Xabi als eerste en tweede reserve eindigden. Door een uitval van een Spaanse atleet kreeg Remo alsnog een plek in de halve finale, die op zaterdag op het programma stond.

Donderdag 9 april

In de categorie 17-21 jaar individueel kwamen Eline, Twan en Wessel in actie. Eline sprong een prachtige oefening en eindigde als 11e. Wessel hield zijn zenuwen onder controle en plaatste zich voor de halve finale. Ook Twan plaatste zich met twee stabiele oefeningen voor de halve finale op zaterdag.

Op een EK debuut de halve finale en finale halen is echt geweldig, ik heb nog nooit zo een succesvolle internationale wedstrijd gehad en dat doen op het EK maakt het helemaal af. Wessel Brink

In de middag kwamen de senioren dames en heren op de trampoline in actie. Lina Joy sprong een keurige oefening en werd 29e. Helaas moest Thalissa haar oefeningen vroegtijdig staken en eindigde ze als 32e. Claudia werd 37e en Annabel 42e.

Bij de heren sprong Milco een persoonlijk record en plaatste zich knap voor de halve finale op zaterdag. Een enorme prestatie. Gevolgd door Ralph op de 31e plaats, Jordy 37e en Jesper op de 38e plaats. 

Zowel het dames- als herenteam plaatste zich voor de teamfinale op zaterdag.

Op de DMT bereikten Kwin en Roan met twee sterke series de halve finale.

Vrijdag 10 april

Vandaag stond volledig in het teken van synchroon.

Bij de junioren liep het niet zoals gehoopt: Kwin en Ibe eindigden als 25e en Twan en Roan als 26e.

Het was weer mijn eerste keer synchroon na mijn tijd als pupil, ik heb daar ontzettend van genoten! Twan Rieksen

In de categorie 17-21 jaar lieten Wessel en Eline twee mooie synchroon-oefeningen zien en plaatsten zich voor de finale op zondag.

Bij de senioren dames bemachtigden Claudia en Annabel eveneens een finaleplek. Lina Joy en Thalissa eindigden als 15e.

Een EK debuut dat eigenlijk niet beter kon, met twee finales en stabiele oefeningen. Ik heb genoten van de hele week! Claudia de Graaf

Bij de senioren heren werd het een onderlinge strijd binnen TeamNL. Jesper en Milco kwamen net tekort voor de finale, terwijl Jordy en Ralph zich met sterke synchroon-oefeningen wél plaatsten voor de finale op zondag.

Zaterdag 11 april

De dag begon met de halve finale DMT voor Guitho en Remo. Remo kon zijn serie niet volledig afmaken en Guitho zette bij de landing een hand, waardoor zijn laatste sprong werd afgekeurd.

Daarna volgde de halve finale individueel in de categorie 17-21 jaar. Wessel kwam na een goede oefening net tekort, terwijl Twan zich knap bij de beste acht plaatste en de finale op zondag bereikte.

Ik ben mega tevreden over mijn punten die me zelfs naar de finale hebben gebracht! Helaas heb ik niet alles kunnen laten zien in de finale, maar ben ik nog steeds mega trots op wat ik heb kunnen laten zien! Twan Rotgans

Kwin en Roan sprongen hele mooie series op de DMT en Kwin bereikte de finale voor zondag.

Op DMT ben ik erg tevreden met mijn voorronde. Mijn scores zijn nog niet waar ik wil zijn maar ik heb heel veel genoten met het team! Roan Koldenhof

Milco kwam uit in de individuele halve finale, maar kon zijn oefening na een sterke start niet afmaken.

Tot slot stonden de teamfinales op het programma. In een spannende strijd, waarin drie van de vier sporters een keuze oefening sprongen, eindigde het damesteam als 8e en het herenteam als 7e.

Ik heb met trots het Nederlands team mee geleid naar een teamfinale, en hierin 10 sprongen kunnen doen. Daarnaast nog een kleine freestyle show die uitstekend werd ontvangen ondanks een “klein” foutje van mij. Ik ben blij met het EK! Milco Abrahams

Zondag 12 april

De finaledag begon op DMT met Kwin, die een sterke en moeilijke serie sprong en knap 5e werd.

Het was een leerzame week en ik vond het een zeer geslaagde EK. We hebben mooie dingen laten zien en een gezellige week gehad. Kwin Oldewarris

Bij het dames synchroon met Annabel en Claudia,  kwam Annabel net in de problemen en moest hierdoor de trampoline verlaten. Zij werden 8e. 

Bij het heren synchroon bleef het lang spannend, maar Jordy en Ralph sprongen een goede oefening die goed was voor BRONS!

Mijn EK was er een met ups en downs. Ik ben niet helemaal tevreden met mijn individuele wedstrijd, maar een bronzen medaille en ticket voor de European Games hebben dat helemaal goed gemaakt! Jordy Mol

Fantastisch EK. 3e reserve voor de individuele halve finale, 7e in de team finale en bronzen plak bij synchroon. Geweldige week om nooit te vergeten! Ralph van Tilborg

Daarna kwam Twan in actie en eindigde als 8e.

Eline en Wessel sloten het toernooi af in de mix synchroon finale met een spectaculaire oefening en werden 4e.

Maandag 13 april

De terugreis stond gepland op maandagavond, waardoor er overdag nog tijd was voor een stevige wandeling naar het dorp. De vliegreis verliep voorspoedig en na het afscheid op Schiphol kijken alle sporters en begeleiders terug op een zeer geslaagd (J)EK.

Het DMT-team mag terugkijken op een mooie week. Met 4 halve finales en een finale voor Kwin met een 5e plaats hebben we mooie resultaten neergezet. Als team kunnen we weer toe gaan werken naar nieuwe doelstellingen. Samen hebben we het enorm gezellig gehad zowel binnen als buiten de zaal. Moniek van Eekelen, DMT coach

 

Met volle dagen in de arena hebben wij weer genoten van mooie trampoline oefeningen en DMT reeksen van de Nederlandse sporters, maar ook van alle anderen. Voor Lara was dit haar debuut als jury op een EK. Wij hebben weer genoten van deze week en hopen een volgend EK er weer bij te zijn! Team Jury (Saskia van Dijk, Saskia van der Goeten, Lara Schut en Sanne Schut)

Na een (j)EK in Portimao met halve finales, (historische team senior) finales en zelfs medailles zijn we weer terug in Nederland. We kunnen terugkijken op een geslaagd toernooi, waarin er gepresteerd en geleerd is, persoonlijke doelen gehaald zijn en er voor sommige teleurstellingen te verwerken zijn. Helaas is dat ook onderdeel van onze sport maar met de begeleiding van de trainer-coaches zijn daar zeker lessen uit te halen waar de sporters weer op voort kunnen bouwen. Marion Sörman, Head of Delegation

Als Head of Delegation ben ik trots op hoe we als team NL gepresteerd hebben en springers elkaar steunden als het even tegen zat en samen de mooie prestaties vierden. Ook de vele oranje supporters op de tribune brachten een geweldige atmosfeer. 

Via dit bericht wil ik alle vrijwilligers, die zich op de een of andere manier ingezet hebben om dit toernooi tot een succes te maken bedanken! Ik kijk uit naar de volgende Worldcups en (j)WK en World Age Group Competion (WAGC) maar eerst nagenieten van deze mooie week.