Zonderland pakt goud in Melbourne

Epke Zonderland heeft bij de World Cup in Melbourne het goud gewonnen op het onderdeel rekstok met een score van 14.900 punten. Zonderland kwam als eerste turner in actie tijdens de finale en turnde een oefening met daarin twee combinaties van vluchtelementen: de Cassina + Kovacs en de Kolman direct gevolgd door de Gaylord 2.

Het zilver ging naar Milad Karimi uit Kazakhstan (14.500). Hij werd gevolgd door Mitchell Morgans uit Australië (14.233). Hidetaka Miyachi uit Japan kwam met 13.400 punten niet verder dan de vijfde plek.

De zege in Melbourne levert Zonderland 30 punten in het World Cup klassement op. Zonderland heeft nu, net als Hidetaka Miyachi, een totaal van 90 punten (beide drie zeges). Uiteindelijk wordt er gekeken naar de cumulatieve score van de drie tellende wedstrijden om te bepalen wie het World Cup klassement wint en een ticket naar Tokyo afdwingt. Er volgen nog World Cups in Baku (14-15 maart) en Doha (20-21 maart).

Frank Rijken op de zesde plaats in de brugfinale (13.733). Die finale werd gewonnen door Vladislav Poliashov uit Rusland (15.200). Rick Jacobs werd zesde aan ringen (13.266 punten) in de finale die gewonnen werd door Eleftherios Petrounias uit Griekenland (15.066).

Bram Verhofstad eindigde met 13.100 punten als achtste op het onderdeel vloer. De finale op vloer werd gewonnen door de Koreaan Ryu Sunghyun die een score van 14.933 punten neerzette.